Aktualności

Ziemia Świętokrzyska jest pełna uroku nie tylko latem, ale i zimą. 

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą.

Więcej →

Zapraszamy w Góry Świętokrzyskie!! 
Zaplanujemy dla Państwa pobyt i zwiedzanie razem z Dorotą Czesak
Oferujemy:
– kompleksową usługę przewodnicką na terenie województwa świętokrzyskiego w języku polskim i angielskim
– kompleksową usługą przewodnicką po Sandomierzu w języku polskim i angielskim
– pomoc przy tworzeniu programów wycieczek z indywidualnym uwzględnieniem cech Państwa grupy
– rezerwację biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
– kompleksową usługę pilotażową
– organizację czasu wolnego: spływ kajakowy, gry terenowe, ogniska, wieczory taneczne, grill, ognisko etc.

http://www.swietokrzyskie-przewodnik.pl/propozycje-wycieczek/

Kustosz Dworu Wit Chamera zaprasza naszych gości na zwiedzanie Dworu Starostów Chęcińskich, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie restauracji Da Vinci.

Dwór w Podzamczu Chęcińskim powstał w XVII wieku w miejscu dawnego folwarku . Zbudował go Starosta Chęciński Stanisław Branicki, który przeniósł tu siedzibę Starosty z Zamku Chęcińskiego.

W latach 1673-1674 następuje rozbudowa zespołu rezydencjonalnego o pałacyk w stylu willi włoskiej wraz z ogrodami. Fundatorem był ówczesny Starosta Chęciński Stefan Bidziński.

Z dawnego założenia rezydencjalno-obronnego pozostał budynek główny od strony południowej, oficyna od wschodu, portal okienny z herbem Gryf, resztki fosy. Wczesnobarokowy budynek dworu o wymiarach 24×8 metra jest piętrowy, posiada dwa narożne kwadratowe alkierze o bokach około 5,5 metra. W zachodnim alkierzu mieściła się kaplica. Wejście zdobi marmurowy portal.

W wyniku przeprowadzonych badań archeologicznych, zespół pałacowo-parkowy w Podzamczu koło Chęcin można zakwalifikować, jako jedyny na terenie Województwa Świętokrzyskiego przykład rezydencji z okresu tzw. dojrzałego baroku.

Znajdujące się w pobliżu stawy oraz ogród włoski zwiększają atrakcyjność terenów dla inwestorów.. To także doskonałe miejsce  do organizowania różnorodnych imprez, koncertów i szkoleń plenerowych.

Wnętrze dworu

Wnętrze pałacu utrzymane jest w barokowym klimacie. W budynku zachowane zostały sklepienia kolebkowe i kolebkowo–krzyżowe. Dwór posiada dwa narożne alkierze, stanowiące charakterystyczny element architektury polskiej XVI  i XVII w. w jednym z nich mieściła się kaplica. Przeprowadzone czynności budowlane umożliwiły dostosowanie Oficyny i Dworu na cele konferencyjno-szkoleniowe. Zostały utworzone trzy sale przeznaczone na potrzeby organizacji różnego rodzaju wydarzeń o znaczeniu gospodarczym. Równocześnie obiekty zostały dostosowane na potrzeby osób niepełnosprawnych poprzez zamontowanie certyfikowanej windy.

Brama Jana III Sobieskiego

Do zespołu należy ozdobna brama wjazdowa, w formie łuku triumfalnego wzniesiona, według przekazów, na powitanie króla Jana III Sobieskiego, który wracał z Wiednia. Ufundowana została przez Stefana Bidzińskiego w latach 1673-1674.

Brama znajduje się na południe od Pałacu i jest skierowana frontem do rezydencji, do której prowadzi 300-letnia aleja lipowa.

W bezpośrednim sąsiedztwie – zaledwie kulka kroków od hotelu znajduje się nowoczesne Centrum Nauki Da Vinci!! Już od 1 grudnia zapraszamy na nową wystawę – CZŁOWIEK – TRYBIK W MACHINIE PRZYRODY, a także na warsztaty.

http://cndavinci.pl/

Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe

Zapraszamy do Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego, które znajduje się w budynkach Zespołu Pałacowo-Parkowego. Dysponuje ono trzema salami. Pierwsza z nich, „niebieska” zlokalizowana jest w budynku dawnej oficyny. Jest w pełni wyposażona w sprzęt audio-wizualny (rzutnik, ekran, mównica, nagłośnienie) i może pomieścić 100 osób. Sala „malinowa” jest przeznaczona na szkolenia wymagające od organizatorów miejsca umożliwiającego uczestnikom swobodne wykonywanie notatek. Można tam swobodnie wymienić poglądy przy kawie czy herbacie w gronie ok 40 osób. Trzecia sala zlokalizowana jest w budynku dawnego dworu i jest wyposażona w sprzęt wizualny (rzutnik i ekran). Sala ta może pomieścić maksymalnie 40 osób. Obok w budynku Centrum Nauki znajduje się aula na 250 osób. W dyspozycji Centrum jest także parking dla samochodów osobowych oraz autobusów, który może pomieścić około 100 pojazdów.