Klimatyczne spotkania okolicznościowe lub biznesowe

Oferta dla Firm

 

Hotel Restauracja Da Vinci to miejsce nie tylko na niedzielne obiady w grodzie rodziny czy przyjaciół.

To miejsce o wyjątkowym klimacie, gdzie zaplecze gastronomiczne, którym dysponujemy oraz zespół kucharzy, który dba o to, aby zadowolić nawet najbardziej wymagające podniebienia, pozwalają zrealizować każdą uroczystość na najwyższym poziomie.

Organizujemy niepowtarzalne pod każdym względem spotkania integracyjne o różnym profilu (wigilijne, jubileuszowe, wielkanocne, tematyczne), bankiety, oraz kameralne przyjęcia. Do każdego przedsięwzięcia podchodzimy indywidualnie, doradzamy rozwiązania, jesteśmy elastyczni.

Podczas spotkań biznesowych oferujemy dodatkowe udogodnienia takie jak rezerwacja Sali VIP-wyłącznie dla Państwa dyspozycji - czy też ustalenie specjalnego menu na konkretna godzinę.

Ponadto oferujemy usługi cateringowe dostosowane do indywidualnych potrzeb z profesjonalną obsługą. Wiemy jak cenny i ważny jest wizerunek każdej firmy dlatego też, dbamy o nawet najmniejszy szczegół.

Wyjątkowy klimat tworzy także oddalony zaledwie o kilometr Zamek Królewski w Chęcinach, który wieczorem jest pięknie oświetlony.  W samych Chęcinach mamy mnóstwo ciekawych kamienic i wąskich uliczek – każda kryje w sobie ciekawą historię. Lokalny przewodnik Dominik Kowalski w stroju rycerskim odkrywa przed gośćmi tajemnice tego miejsca. W cyklicznie odbywającym się nocnym zwiedzaniu Chęcin zachwyca swoją wiedzą i szokuje tajemnicami, które to miasteczko skrywa.

Opis miejsca

Podzamcze Chęcińskie to malowniczo położona i pełna uroków miejscowość w gminie Chęciny, w powiecie kieleckim, w województwie świętokrzyskim. Zespół dworski położony jest przy drodze krajowej nr 7.

Na początku XVII w. w tym miejscu znajdował się folwark z drewnianym budyneczkiem. Kilka lat później pojawiła wystawna rezydencja o barokowym wystroju, z ogrodem, do której po spustoszeniu Chęcin przez Szwedów starosta Stefan Bidziński oficjalnie przeniósł starostwo chęcińskie. Dobudował oficynę oraz bramę w kształcie łuku tryumfalnego – na powitanie Jana III Sobieskiego po wiedeńskiej wiktorii.

Stefan Bidziński był wiernym zausznikiem króla Jana III Sobieskiego. Brał udział między innymi w bitwie pod Chocimiem i omal w niej nie zginął. Zapędziwszy się w pościgu za uciekającymi Turkami, razem z nimi runął ze skały do Dniestru. Na wyprawę wiedeńską 1683 r. wyruszył z własnymi chorągwiami, pancerną i wołoską, oraz regimentem dragonii. Po śmierci Sobieskiego opowiedział się za Augustem II, a później całkowicie wycofał się z życia publicznego.

Życie dworskie kwitło w Podzamczu do początku XVIII w. Później obiekt przestał pełnić funkcje rezydencji i stał się folwarkiem. Fosy zamieniono na stawy. W XIX w. dwór zamieniono na spichlerz, niszcząc przy okazji barokowe detale architektoniczne i zmieniając układ okien. W latach 20. XX w. budynki zajęła szkoła rolnicza. Później fortalicja niszczała.

Dopiero kiedy w 2010 r. dwór przejęło Centrum Naukowo–Technologiczne w Kielcach, rozpoczął się remont. Teraz budynek przyciąga nowym blaskiem. Odtworzony został ogród barokowy – jeden z 3 tego typu w Polsce, wciąż blaskiem zachwyca brama Jana III Sobieskiego i aleja lipowa prowadząca od dworu przez ogród do bramy i dalej za bramę. W odnowionym budynku Dworu rolę gospodarza pełni Wit Chamera – szlachcic z krwi i kości – ewenement na skalę światową – bardzo barwna postać. Wit swoją erudycją zachwyca i zabiera gości w niezwykłą podróż w odległe czasy.

 

Oferta szkoleniowa

Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe, znajdujące się w budynkach Zespołu Pałacowo-Parkowego dysponuje czterema salami, zaś w Centrum Nauki (budynek obok) znajduje się aula :

 

Nazwa Sali

Wyposażenie

Ilość osób

Cena

Zdjęcie

„niebieska” – sala konferencyjna

Rzutnik, ekran, mównica, nagłośnienie, stoły krzesła

100

Do 4 h- 90 zł/netto za h

>70 zł/netto

Za h

„malinowa” – sala warsztatowa lub panelowa

 

Stoły, krzesła, flipchart, ekran na trójnogu, rzutnik przenośny

40

Do 4 h- 60 zł/netto za h

>50 zł/netto

Za h

„czerwona”

Rzutnik, ekran, stół prezydialny, fotele

40

Do 4 h- 60 zł/netto za h

>50 zł/netto

Za h

„biała”

Rzutnik, ekran, nagłośnienie, stoły, krzesła, flipchart, Wi-fi,

90

Do 4h- 80 zł/netto za h

>60 zł/netto

Za h

Aula

Rzutnik, ekran, mównica, nagłośnienie, krzesła

246

 

 

Do dyspozycji gości na terenie Centrum jest parking dla samochodów osobowych oraz autobusów, który może pomieścić około 100 pojazdów. Ponadto w każdej Sali istnieje możliwość organizacji przerwy kawowej (oferta dostępna w załączniku).

Oferta noclegowa

Hotel da Vinci *** zlokalizowany jest kilkanaście kilometrów od centrum Kielc- niewielkiej miejscowości Podzamcze w sąsiedztwie miasta królewskiego Chęciny.

Mieścimy się w kompleksie pałacowo – parkowym Starosty Bidzińskiego

z przepięknym barokowym ogrodem oraz widokiem na zamek królewski.

Baza noclegowa znajduje się w zabytkowym spichlerzu – pokoje są bardzo przytulne mogące pomieścić do 50 osób w pokojach 1, 2 i 3 osobowych z dostępem do bezprzewodowego Internetu. Łączna ilość pokoi to 23 z czego każdy w pełni wyposażony (łóżko, szafa, bagażnik, szafka nocna z lampką, biurko z lampką i krzesłem, telewizor led, lustro, czajnik, woda, kawa, herbata. Każdy pokój ma indywidualną łazienkę z kabiną prysznicową i wyposażeniem (ręczniki, dywanik, suszarka, mydło, płyn pod prysznic).

W kompleksie znajduje się także Centrum Nauki Da Vinci z wystawą o człowieku oraz kawiarnia, w której podczas zwiedzania można napić się aromatycznej włoskiej kawy, zjeść lody, ciasto lub inną słodycz. Wychodząc z Centrum Nauki można odpocząć w parku z placem zabaw i siłownią zewnętrzną.

 

 

Oferta gastronomiczna

W Dworze Starostów znajduje się muzeum oraz Restauracja Da Vinci.

Warto tutaj zjechać, aby poczuć wyjątkowy klimat jak również posmakować pysznych dań przygotowywanych przez wybitnego mistrza Michała Markowicza. Pragniemy, aby spędzone Państwa chwile w naszej Restauracji były wyjątkowe i niezapomniane. Dania, które oferujemy są przygotowywane z regionalnych produktów dostarczanych przez lokalnych dostawców.

 

 

 

 

 

Do Państwa dyspozycji oddajemy:

- 2 sale konsumpcyjne na 60 i 80 osób

- 2 sale na piętrze na 100 i 40 osób

- karczmę na 40 osób

- namioty na imprezy plenerowe – wielkość oraz wyposażenie uzależnione od oczekiwań klienta.

 

Oferujemy Państwu profesjonalną obsługę konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych oraz okolicznościowych w tym wigilie, wesela, komunie, chrzciny

 

 

Ponadto dodatkowo zapewnić możemy:

- animacje dla dzieci

- dekoracje sali w tym dodatkowe oświetlenie

- dodatkowe nagłośnienie

- oprawę artystyczną- DJ, konferansjer

- imprezy plenerowe: ognisko, piknik, turniej etc.

- przygotowujemy scenariusze imprez dopasowane do oczekiwań klientów.

Atrakcje turystyczne w okolicy

Jedną z najbardziej popularnych i najczęściej odwiedzanych atrakcji jest położony na wzniesieniu Zamek w Chęcinach https://www.zamek.checiny.pl/pl- powstały na przełomie XIII i XIV wieku, otoczony przez inne atrakcje turystyczne takie jak:

- Jaskinia „Raj’’ zaliczana do największych atrakcji pasma, a jednocześnie najpiękniejszych jaskiń krasowych w Polsce. Korytarze zostały wypłukane w wapieniach środkowego dewonu, około 360 milionów lat temu zaś łączna długość jej komór i korytarzy wynosi 240 metrów. Temperatura wewnątrz bez względu na porę roku oscyluje wokół 8-10 stopni Celsjusza, zaś wilgotność sięga 95 procent dlatego też wybierając się właśnie tutaj warto pamiętać o ciepłym nakryciu https://jaskiniaraj.pl/pl

- Muzeum Wsi Kieleckiej- Skansen z licznymi obiektami drewnianymi, wśród których poza chałupami znalazły się również: kościół, dwór, wiatrak, spichlerz czy kuźnia. Chaty i inne obiekty wyposażone są w oryginalne eksponaty, co pozwala przenieść się do wieku XIX, kiedy w zupełnie innych warunkach niż obecnie żyli nasi pradziadkowie http://mwk.com.pl

W samych Chęcinach mamy liczne renesansowe kamienice (w tym Niemczówka z Informacją Turystyczną i galerią malarstwa), piękne wąskie uliczki, Durzy i Mały Rynek. Zapraszamy także na szlak spacerowo – pieszy zwany „Ścieżką Mnicha” po zabytkowych obiektach sakralnych w Chęcinach.

W najbliższej okolicy mamy obok Jaskini Raj także kilka innych rezerwatów przyrody: Górę Zalejową, Górę Miedzianka, Górę Rzepka, Milechowy i Wolicę. To jednak nie wszystko. Możemy poszczycić się także pomnikami przyrody: Jaskinia Piekło w Skibach, Jaskinia Piekło w Bolmininie, skałki na stoku Góry Zamkowej, urwiskiem skalnym i jaskinią na Czerwonej Górze.

Amatorów aktywnego wypoczynku zapraszamy na:

- spływy kajakowe po rzece Nidzie w Wolicy- typowo nizinnej, płynącej wśród wzgórz, lasów, łąk i pól: https://www.kajakiem.pl

- basen Perła w Nowinach: http://perla.nowiny.com.pl/

- zawody sportowe do hali sportowej w Chęcinach: http://ckis.checiny.pl/index.php/ckis