O nas

Hotel Da Vinci, Restauracja Da Vinci od 2017 r. zarządzana jest przez firmę Renata Kamienik.

RYS HISTORYCZNY

W latach 2010 – 2013 wzorując się ryciną rezydencji znalezionej w Warszawie odtworzono zespół pałacowa – parkowy– siedzibę Starosty Bidzińskiego, który w XVII wieku przeniósł się z Zamku w Chęcinach. Jest to jedyna tego typu rezydencja w Województwie Świętokrzyskim z okresu tzw. dojrzałego baroku. Odtworzona została także Brama Jana III Sobieskiego, z którym Starosta Bidziński walczył pod Wiedniem i Chocimiem. Za Bramą znajduje się jeden z największych ogrodów barokowych prowadzący do rezydencji Bidzińskiego. W bezpośrednim sąsiedztwie dworu odtworzona także 2 stawy oraz spichlerz, w którym obecnie znajduje się hotel. Przy hotelu wybudowano nowoczesne Centrum Nauki Leonardo Da Vinci – które swoją nazwę zawdzięcza pierwszej wystawie mistrza w Podzamczu.

W Centrum można oglądać wystawy o Człowieku i wszystkim co się kojarzy z ludzkim organizmem.

Da Vinci w Podzamczu – raj na ziemi
 
Podzamcze to miejsce wyjątkowe, gdzie przeszłość łączy się z teraźniejszością, niby na uboczu, a jednak w Centrum. Droga krajowa nr 7 już nas omija – a zatem nie każdy do nas zjedzie, ale Ci co zawitają nie pożałują. W naszych progach można zatrzymać się na nocleg w przytulnym hotelu ***, zjeść smaczne i estetycznie podane dania kuchni polskiej z delikatnym akcentem kuchni śródziemnomorskiej, a to z uwagi na fakt, że Centrum Nauki, Hotel oraz Restauracja noszą nazwę Da Vinci.
 
Mieścimy się w kompleksie pałacowo – parkowym Starosty Bidzińskiego z przepięknym widokiem na zamek królewski w Chęcinach. Stefan Bidziński ufundował Dwór, w którym obecnie znajduje się muzeum oraz Restauracja Da Vinci. Szefem kuchni w restauracji jest mistrz Michał Markowicz. Zwiedzanie dworu jest bezpłatne. Po dworze oprowadza kustosz Wit Chamera w stroju starosty. Główny wejście do dworu prowadzi od strony Bramy Stefana Sobieskiego przez barokowy ogród, jedyny tego typu ogród w województwie. Z okien dworu widoczne są pozostałości fosy – obecnie stawy wypełnione rybami z uroczą łódką z niebieskim baldachimem.
 
Baza noclegowa znajduje się w zabytkowym spichlerzu – pokoje są bardzo przytulne. Hotel Da Vinci *** może pomieścić do 50 osób w pokojach 1, 2 i 3 osobowych. Między hotelem a Centrum Nauki znajduje się urocza fontanna. Z hotelu ale i z restauracji rozpościera się przepiękny widok na zamek królewski w Chęcinach, który nocą jest podświetlony Alejki między hotelem, restauracją, a parkingiem są także oświetlone, co dodaje temu miejscu uroku.
W kompleksie znajduje się także Centrum Nauki Da Vinci z wystawą o człowieku i bawialnią dla najmłodszych pociech. W samum Centrum w trakcie zwiedzania można napić się aromatycznej włoskiej kawy i zjeść lody, ciasto lub inną słodycz. Wychodząc z Centrum Nauki nożna odpocząć w parku z placem zabaw i siłownią zewnętrzną.
 
Mieścimy się zaledwie kilkanaście kilometrów od Kielc, w sąsiedztwie mamy miasto królewskie Chęciny, Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, Jaskinię Raj, prężnie rozwijającą się gminę Sitkówkę Nowiny, gdzie powstał basem letni, amatorów aktywnego wypoczynku zapraszamy do Wolicy na spływy kajakowe po rzece Nidzie, zaś w Siedlcach do średniowiecznego grodu.