Restauracja

Restauracja mieści się w XVII - wiecznym Dworze Starosty Chęcińskiego.

Przy dworze znajdują się stawy i przepiękny ogród włoski oraz Brama Jana III Sobieskiego co sprawia, że miejsce jest bardzo atrakcyjne do organizacji imprez i spotkań także plenerowych.

W dworze starosty mieści się także Centrum Konferencyjno – Bankietowe, które dysponuje 3 salami: sala niebieska jest wyposażona w sprzęt audio – wizualny i może pomieścić 100 osób, sala malinowa przeznaczona jest do spotkań w gronie do 60 osób – stanowi także doskonałe zaplecze Sali niebieskiej, gdyż przy kawie, herbacie można chwilę odpocząć i wymienić uwagi czy spostrzeżenia w tzw. przerwie. W drugim skrzydle budynku znajduje się jeszcze jedna sala szkoleniowa na ok 40 osób wyposażona w pełni w sprzęt audio-wizualny.
Restauracja Da Vinci dysponuje 2 salami: na 80 i 60 miejsc. 

 Restauracja Da Vinci w Podzamcze to miejsce wyjątkowe, gdzie przeszłość łączy się z teraźniejszością, niby na uboczu, a jednak w Centrum. Droga krajowa nr 7 już nas omija - a zatem nie każdy do nas zjedzie, ale Ci co zawitają nie pożałują.
 
W naszych progach można zatrzymać się na nocleg w przytulnym hotelu ***, zjeść smaczne i estetycznie podane dania kuchni polskiej z delikatnym akcentem kuchni śródziemnomorskiej, a to z uwagi na fakt, że Centrum Nauki, Hotel oraz Restauracja noszą nazwę Da Vinci.
 
Mieścimy się w kompleksie pałacowo - parkowym Starosty Bidzińskiego z przepięknym widokiem na zamek królewski w Chęcinach. Stefan Bidziński ufundował Dwór, w którym obecnie znajduje się muzeum oraz Restauracja Da Vinci. Szefem kuchni w restauracji jest mistrz Michał Markowicz. Zwiedzanie dworu jest bezpłatne. Po dworze oprowadza kustosz Wit Chamera w stroju starosty. Główny wejście do dworu prowadzi od strony Bramy Stefana Sobieskiego przez barokowy ogród, jedyny tego typu ogród w województwie. Z okien dworu widoczne są pozostałości fosy - obecnie stawy wypełnione rybami z uroczą łódką z niebieskim baldachimem.
 
W kompleksie znajduje się także Centrum Nauki Da Vinci z wystawą o człowieku i bawialnią dla najmłodszych pociech. W samum Centrum w trakcie zwiedzania można napić się aromatycznej włoskiej kawy i zjeść lody, ciasto lub inną słodycz. Wychodząc z Centrum Nauki nożna odpocząć w parku z placem zabaw i siłownią zewnętrzną.
 

Organizujemy:
 Spotkania biznesowe
 Konferencje, szkolenia
 Spotkania okolicznościowe, w tym wigilijne, wesela, chrzciny, komunie
 Profesjonalne imprezy plenerowe

Ponadto zapewniamy:
 Animacje dla dzieci
 Dekoracje Sali, w tym dodatkowe oświetlenie
 Dodatkowe nagłośnienie
 Oprawę artystyczna – DJ, konferansjer
 Imprezy plenerowe: ognisko, piknik, turniej etc.
 Przygotowujemy scenariusze imprez dopasowane do oczekiwań klientów

Godziny otwarcia:
 codziennie 13:00 – 21:00 lub do ostatniego klienta

 Dodatkowe godziny otwarcia: Śniadania serwujemy codziennie w godz 7-10